Rekvalifikačný kurz pre nezamestnaných zadarmo

Si evidovaný na úrade práce a čakáš, že ti životná príležitosť len-tak padne do rúk? Možno sa to stalo práve teraz! Rekvalifikuj sa s kurzom účtovníctva ZADARMO a nadobudni neoceniteľnú prax, ktorú zužitkuješ v akomkoľvek zamestnaní.

Rekvalifikácia, ktorá ti zmení život

Si čerstvým absolventom, končí ti materská alebo chceš jednoducho zmeniť zamestnanie a nasmerovať svoj život inou cestou? Naše rekvalifikačné kurzy REPAS+ pre nezamestnaných ti v tom pomôžu. A navyše sú úplne ZADARMO!

Nárok na rekvalifikačný kurz ZADARMO majú evidovaní nezamestnaní, ale aj ZOZ (záujemcovia o zamestnanie), medzi ktorých patria aj SZČO, rodičia na materskej alebo rodičovskej dovolenke, študenti strednej alebo vysokej školy či dôchodcovia.

Rekvalifikačný kurz ZADARMO teraz aj pre teba

Podmienky pre nezamestnaných:

 • Evidencia na úrade práce aspoň 1 až 3 mesiace.
 • Na vybavenie rekvalifikačného kurzu ZADARMO stačia iba 2 návštevy úradu.
 • Na veku nezáleží.
 • Ak sa počas kurzu zamestnáš alebo začneš podnikať, kurz sa bez postihov ukončí.
 • Úrad práce rozhoduje o každom schválení individuálne s ohľadom na rôzne faktory.

Podmienky pre zamestnaných/SZČO:

 • Kto je Záujemca o zamestnanie?

Záujemcom o zamestnanie sa môže stať občan, ktorý je zamestnaný, SZČO, rodič na materskej dovolenke, rodičovskej dovolenke, študent strednej alebo vysokej školy, dôchodca atď.

 • Ako sa stanem Záujemcom o zamestnanie?

Stačí sa registrovať na úrade práce ako Záujemca o zamestnanie (pozn. evidovaný môžeš byť aj počas trvania zamestnania). Evidencia je rýchla, dobrovoľná a hocikedy môžeš požiadať o svoje vyradenie. Stačí navštíviť ktorýkoľvek úrad práce, kde vyplníš písomnú žiadosť a Záujemcom o zamestnanie sa staneš odo dňa podania tejto žiadosti.

 • Aké sú podmienky pre získanie príspevku?

Príspevok od úradu práce je určený pre tých Záujemcov o zamestnanie, ktorí sú ohrození zánikom, prípadne stratou zamestnania, resp. pre tých, ktorí nie sú schopní svojimi doterajšími zručnosťami reagovať na neustále silnejúci tlak na flexibilitu a adaptabilitu subjektov trhu práce a rozhodnú sa hľadať si iné zamestnanie.

Projekt „Pomáhame odídencom“ - ПРОЄКТ "ДОПОМАГАЄМО БІЖЕНЦЯМ“

В рамках проекту Допомагаємо біженцям управління з праці, соціальних питань і родини забезпечують для осіб, які отримали в Словаччині тимчасовий притулок та які заповнили Анкету громадянина України для включення на ринок праці, фінансову підтримку навчання біженців.

Prihlás sa na kurz ešte dnes!

 1. Vyber si z našej ponuky kurzov a klikni na „Aktuálne termíny“. Na stránke s formulárom vyplň svoje kontaktné údaje a odošli nezáväznú prihlášku.
 2. Obratom ťa budeme kontaktovať a vysvetlíme si podrobnosti.
 3. Pošleme ti e-mailom resp. poštou dokumenty, ktoré si vyplníš a odnesieš na schválenie na najbližší úrad práce.
 4. Úrad práce následne rozhodne o schválení tvojej žiadosti do začiatku kurzu. V prípade neschválenia sa prihláška jednoducho zruší alebo môžeš absolvovať kurz ako samoplatca.

Schvaľovací proces žiadosti o rekvalifikačný kurz na úrade práce zvyčajne trvá až 7-14 dní, preto ti odporúčame rezervovať si miesto v kurze v predstihu, aby si to stihol

Žiadosť musí byť podaná najneskôr 14 dní na úrade práce v prípade, že si nezamestnaný a najneskôr 21 dní v prípade, že si zamestnaný/SZČO.

Povedali o nás:

„Bola tam iba jedna podmienka, a to byť zaevidovaná na úrade práce. Keďže som to spĺňala, nič mi nebránilo, aby som sa na rekvalifikačný kurz REPAS+ prihlásila. Prekvapilo ma, že bol úplne zadarmo. Nemala som nad čím rozmýšľať. Keďže sa zákony neustále menia, potrebovala som sa naučiť nové ustanovenia. To bol aj môj kameň úrazu na pohovoroch. Nebola som v tom zbehlá a nevedela som si rady. Teraz som už plne pripravená!“

Timea, 38 rokov

OTVOR SI DVERE DO BUDÚCNOSTI

Nečakaj a rezervuj si svoje miesto teraz! Zaberie ti to len minútku.

Návrat hore